Головна сторінка / Реєстрація та супроводження бізнесу / Вирішили організувати власну справу?


Реєстрація громадської організації

 

 

Юридична компанія «Правинг» пропонує послуги з реєстрації громадської організації.

 

Правовий статус громадської організації

Громадською організацією є об'єднання громадян для задоволення та захисту своїх законних соціальних, економічних, творчих, вікових, національно-культурних, спортивних та інших спільних інтересів.

Громадська організація—це добровільне формування, створене на основі єдності інтересів для спільної реалізації громадянами своїх прав і свобод.

Всі основні питання діяльності громадських організацій повинні вирішуватись на зборах всіх членів або представників членів громадської організації.

Громадські організації утворюються і діють з всеукраїнським, місцевим або міжнародним статусом.

До всеукраїнських громадських організацій належать громадські організації, діяльність яких поширюється на територію всієї України і які мають місцеві осередки у більшості її областей.

До місцевих громадських організацій належать громадські організації, діяльність яких поширюється на територію відповідної адміністративно – територіальної одиниці або регіону. Територія діяльності визначається громадською організацією самостійно.

Громадська організація є міжнародною, якщо її діяльність поширюється на території України і хоча б однієї іншої держави.

Засновниками громадської організації можуть бути громадяни України, громадяни інших держав, особи без громадянства, які досягли 18 років, а молодіжних та дитячих організацій – 15-річного віку.

Рішення про заснування громадської організації приймається установчим з’їздом (конференцією) або загальними зборами.

Назва громадської організації повинна складатися з двох частин - загальної та індивідуальної. Загальна назва може бути однаковою у різних громадських організаціях. Індивідуальна назва громадської організації є обов'язковою і повинна бути суттєво відмінною від індивідуальних назв зареєстрованих в установленому порядку громадських організацій з такою ж загальною назвою.

Громадські організації діють на основі статуту або положення (статутні документи). Статутний документ громадської організації не повинен суперечити законодавству України.

Легалізація (офіційне визнання) громадської організації є обов'язковою і здійснюється шляхом її реєстрації або повідомлення про заснування.

Діяльність, громадських організацій, які нелегалізовані або примусово розпущені за рішенням суду, є протизаконною.

Легалізація громадських організацій здійснюється відповідно Міністерством юстиції України, місцевими органами державної виконавчої влади, виконавчими комітетами сільських, селищних, міських Рад народних депутатів.

У разі, коли діяльність місцевої громадської організації поширюється на територію двох і більше адміністративно-територіальних одиниць, її легалізація здійснюється відповідним вищестоящим органом.

 

Для реєстрації громадської організації її засновники подають заяву.

В залежності від статусу громадською організації заява подається до:

-       Міністерства юстиції України – від організацій з всеукраїнським та міжнародним статусом;

-       управління юстиції Ради Міністрів АРК, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій – від організацій з місцевим статусом обласного рівня (АРК, обласним або київським чи севастопольським міськими);

-       районних та районних у містах Києва та Севастополі управлінь юстиції місцевих державних адміністрацій – від організацій із місцевим районним статусом;

-       виконкомів сільських, селищних, міських рад – від організацій з місцевим статусом, діяльність яких поширюється відповідно на ці населенні пункти.

Про легалізацію (офіційне визнання) громадської організації легалізуючий орган повідомляє у засобах масової інформації.

Заява про реєстрацію місцевої громадської організації розглядається у 3-денний строк з дня надходження документів. Рішення про реєстрацію або відмову в ній заявнику повідомляється письмово не пізніше наступного робочого дня з дня прийняття рішення.

Заява про реєстрацію всеукраїнської та міжнародної громадської організації розглядається протягом одного місяця. Рішення про реєстрацію або відмову в ній заявнику повідомляється письмово в 10 – денний строк.

Громадські організації, їх спілки можуть легалізувати своє заснування шляхом письмового повідомлення відповідно Міністерству юстиції України, місцевим органам державної виконавчої влади, виконавчим комітетам сільських, селищних, міських Рад народних депутатів.

Крім того, після проходження реєстрації у всіх органах важливо подати до податкової інспекції, де громадська організація стоїть на обліку, заяву для реєстрації громадської організації як неприбуткової. Отримання статусу неприбуткової організації не є обов’язковим. При цьому його отримання гарантує спрощену звітність та податкові пільги.

 

Громадські організації можуть мати у власності кошти та інше майно, необхідне для здійснення її статутної діяльності. Також мають право на майно та кошти, придбані в результаті господарської та іншої комерційної діяльності створених ними госпрозрахункових установ та організацій, заснованих підприємств.

Громадські організації, їх спілки відповідно до своїх статутів можуть засновувати або вступати в міжнародні громадські (неурядові) організації, утворювати міжнародні спілки об'єднань громадян, підтримувати прямі міжнародні контакти і зв'язки, укладати відповідні угоди, а також брати участь у здійсненні заходів, що не суперечать міжнародним зобов'язанням України

 

Перелік необхідних документів для реєстрації громадської організації:

-       відомості про засновників;

-       копії паспортів, довідок про ідентифікаційних номерів засновників;

-       нотаріально посвідчена довіреність від кожного із засновників.

 

Процедура реєстрації громадської організації вимагає багато часу, вимагає відвідування багатьох інстанцій. Крім того, у зв’язку з недостатнім законодавчим врегулюванням процедурних питань реєстрації громадських організацій, засновникам доводиться стикатися з безліччю перепон, які затягують цей процес.

 

Наша компанія допоможе зробити це в найкоротший термін, а також уникнути небажаних ускладнень, які можуть з’явитись в процесі реєстрації громадської організації.

 

Головна сторінка Контакти Мапа сайту
Пошук по сайту
  
 
 

Тел: (44) 362-49-53
Тел: (67) 247-47-55

Адреса:
E-mail:
 м. Київ, вул, Межигірська, буд. 24, оф.7

 info@praving.kiev.ua

Розробка сайту