Головна сторінка / Реєстрація та супроводження бізнесу / Вирішили організувати власну справу?


Реєстрація приватного підприємства

 

 

Юридична компанія «Правинг» пропонує послуги з реєстрації приватного підприємства.


 

Правовий статус приватного підприємства

Чинне законодавство України не містить чіткого порядку створення та діяльності приватних підприємств, під час створення такого підприємства доводиться керуватися загальними нормами Цивільного та Господарського кодексів. У Цивільному кодексі приватне підприємство взагалі не згадується серед юридичних осіб. Така організаційно-правова форма передбачена тільки в Господарському кодексі.

Приватним підприємством згідно зі статтею 113 Господарського кодексу визнається підприємство, що діє на основі приватної власності одного або кількох громадян, іноземців, осіб без громадянства та його (їх) праці чи з використанням найманої праці. Приватним є також підприємство, що діє на основі приватної власності суб'єкта господарювання - юридичної особи.

Тобто, засновниками приватного підприємства можуть бути:

- або одна чи кілька фізичних осіб;

- або одна юридична особа.

Мати змішаний склад засновників (фізичних та юридичних осіб) або складатися з декількох юридичних осіб приватне підприємство не може.

Для створення приватного підприємства його засновники розробляють установчі документи, які викладаються письмово і підписуються всіма засновниками. Відповідно до ч. 3 ст. 62 Господарського кодексу України підприємство, якщо інше не встановлено законом, діє на підставі статуту. Отже, зважаючи на відсутність в законі спеціальної вказівки щодо приватних підприємств, можна зробити висновок, що єдиним і обов'язковим для даного виду підприємств установчим документом є статут.

Чинне законодавство не містить будь-яких обмежень щодо розміру статутного капіталу приватного підприємства. Під час формування статутного капіталу приватного підприємства слід виходити лише з принципу «достатності для здійснення господарської діяльності». Статутний капітал приватного підприємства формується за рахунок внесків засновників. Внески можуть бути зроблені грошовими коштами, цінними паперами, об'єктами інтелектуальної власності, іншими речами або майновими чи іншими відчужуваними правами, що мають грошову оцінку тощо. Грошова оцінка вкладу засновника приватного підприємства визначається самим засновником, а у випадках, встановлених законом, вона підлягає незалежній експертній перевірці.

Управління приватним підприємством здійснюється згідно з його установчими документами. Власник здійснює свої права щодо управління підприємством безпосередньо або через уповноважені ним органи відповідно до статуту підприємства.

Для керівництва господарською діяльністю приватного підприємства власник (власники) або уповноважений ним орган призначає (обирає) керівника підприємства.

Місцезнаходженням приватного підприємства є місцезнаходження його постійно діючого виконавчого органу. Ним може бути практично будь-яке нежитлове приміщення, а також місце проживання одного із засновників на момент реєстрації.

 

Переваги ведення бізнесу шляхом створення приватного підприємства

Порівнюючи приватне підприємство з іншими організаційно-правовими формами юридичних осіб можна виділити такі переваги:

1)      можливість самостійного визначення засновниками принципів і механізмів управління підприємством;

2)      засновники не відповідають за зобов’язаннями підприємства, а несуть ризик збитків, пов'язаних з діяльністю підприємства, у межах вартості своїх вкладів;

3)      відсутність законодавчо встановленого обмеження, пов’язаного з формуванням статутного капіталу;

4)       здійснення господарської діяльності з використанням найманої праці чи без її використання;

5)      дозволяє власнику самостійно приймати рішення з питань діяльності підприємства та нести відповідальність за наслідки такої діяльності, що дає можливість оперативно й ефективно керувати підприємством.

 

Недоліки ведення бізнесу шляхом створення приватного підприємства

Оскільки порядок створення та діяльності приватного підприємства окремим законом не врегульований, доводиться керуватися загальними нормами Цивільного та Господарського кодексів. У зв'язку із цим конкретні питання діяльності приватного підприємства (наприклад, порядок створення та діяльності органів управління, формування статутного капіталу, порядок прийняття нових учасників, розподілу дивідендів тощо) слід детально застерегти у статуті. Бажано не обмежуватися загальними фразами, а включати до статуту чіткі формулювання, щоб не створювати зайвих незручностей.

Приватне підприємство підлягає державній реєстрації у порядку, визначеному Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців».

 

Переваги звернення до професіоналів щодо реєстрації приватного підприємства

Оскільки чинне законодавство України не містить чіткого порядку створення та діяльності приватних підприємств, особі, яка має намір зареєструвати приватне підприємство, буде важко самостійно визначитися із принципами та механізмами як створення, так і подальшого управління приватним підприємством без відповідного досвіду та знань.

Реєстрація приватного підприємства — це ретельний з юридичної точки зору процес, який потребує певних навичок. Непрофесійний підхід до реєстрації свого підприємства часто закінчується значною втратою часу, грошей і ресурсів нервової системи. Черги, обмежені години роботи більшості державних установ, не цілком адекватна поведінка чиновників, - на жаль все це присутнє в державній системі реєстрації юридичних осіб.

Тому радимо передати свій клопіт з реєстрації приватного підприємства професіоналам.

 

Переваги звернення щодо реєстрації приватного підприємства до юридичної компанії «Правинг»

По-перше, багаторічний досвід фахівців компанії і чітко відпрацьовані схеми взаємодії з державними органами дозволяють помітно заощадити Ваш час та інші ресурси.

По-друге,  бездоганна підготовка документації гарантує, що Ваша заявка буде розглянута в установлений законом строк.

По-третє, ми завжди діємо виключно в інтересах наших клієнтів.

По-четверте, індивідуальний підхід до кожного клієнта.

По-п’яте, ціни на наші послуги є помірними і відповідають їх якості.

 

Для реєстрації приватного підприємства необхідно:

Надати такі документи:

1)      Якщо засновником є одна чи декілька фізичних осіб:

-        копії паспортів кожного із засновників;

-        копії довідок про ідентифікаційні номери кожного із засновників;

-        нотаріально посвідчена довіреність від кожного із засновників на представників нашої компанії. Така довіреність може бути оформлена будь-яким нотаріусом за Вашим вибором. При необхідності ми можемо надати текст такої довіреності або направити Вас до нотаріуса, з яким співпрацює наша компанія.

2)      Якщо засновником є юридична особа:

-        нотаріально посвідчена копія свідоцтва про державну реєстрацію засновника;

-        копія статуту;

-        копія довідки з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (довідки «статистики»);

-        рішення про заснування приватного підприємства;

-        копія паспорту, довідки про ідентифікаційного номеру керівника (директора);

-        довіреність.

 

Крім цього, необхідно визначитися з назвою приватного підприємства (наприклад, приватне підприємства «Ромашка»), з розміром статутного капіталу (наприклад, 1 гривна або 1’000’000 гривен) та порядком його формування (за рахунок коштів або майна тощо), хто буде призначений керівником (засновник або інша особа).

Треба визначити також адресу місцезнаходження приватного підприємства. Для цього необхідно або надати документ, що підтверджує право використання певного приміщення (наприклад, договір оренди, купівлі-продажу, свідоцтво про право власності, наявність реєстрації місця проживання фізичної особи-засновника), або скористатися відповідною послугою нашої компанії.

 

 

При зверненні до компанії «Правинг» щодо реєстрації приватного підприємства «під ключ» Ви отримаєте такий комплекс послуг:

·        резервування назви підприємства;

·        підготовка всіх необхідних засновницьких документів (протокол зборів засновників, статут та інші);

·        відкриття тимчасового рахунку в банку (якщо статутний капітал формується шляхом внесків у грошовій формі);

·        реєстрація в районній державній адміністрації;

·        реєстрація в управлінні статистики;

·        реєстрація в податковій інспекції;

·        реєстрація у Фонді соціального страхування з тимчасової втрати працездатності;

·        реєстрація у Фонді соціального страхування від нещасних випадків на виробництві;

·        реєстрація в центрі зайнятості;

·        реєстрація в Пенсійному фонді;

·        отримання дозволу на виготовлення печатки;

·        замовлення та отримання печатки.

 

За Вашим окремим замовленням можуть бути надані такі додаткові послуги:

  • сприяння в оформленні документів, що підтверджують місцезнаходження підприємства («юридичної адреси») в будь-якому районі м. Києва;
  • отримання дозволу на виготовлення додаткових штампів та печаток, замовлення та отримання додаткових штампів та печаток;
  • підготовка і подача документів для отримання свідоцтва платника ПДВ чи платника єдиного податку;
  • допомога в підготовці документів та супроводження при відкритті рахунків в банку.

 

Строк реєстрації приватного підприємства складає 2 тижні з моменту надання всіх документів та інформації. За домовленістю сторін строк реєстрації може бути скорочений.

 

Вартість реєстрації приватного підприємства визначається згідно прейскуранту.

 

Звернувшись до юридичної компанії «Правинг» Ви залишитесь задоволеними якістю наших послуг, отримаєте саме той результат, який очікуєте, та приєднаєтеся до багатьох інших наших клієнтів, більшість з яких вже стали постійними.

 

 

 

Наша компанія надає послуги з комплексного юридичного та бухгалтерського супроводу бізнесу на усіх його етапах. Ми запропонуємо Вам  максимально зручні варіанти співпраці і демократичні, доступні ціни.

Головна сторінка Контакти Мапа сайту
Пошук по сайту
  
 
 

Тел: (44) 362-49-53
Тел: (67) 247-47-55

Адреса:
E-mail:
 м. Київ, вул, Межигірська, буд. 24, оф.7

 info@praving.kiev.ua

Розробка сайту